rockerfame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

rockerfame

music

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Brian Hugh Warner (Marilyn Manson)

YazarMesaj
rockerfame
Admin
rockerfame

Brian Hugh Warner (Marilyn Manson) Empty
MesajKonu: Brian Hugh Warner (Marilyn Manson)   Brian Hugh Warner (Marilyn Manson) Icon_minitimeÇarş. Ağus. 22, 2007 5:15 pm

Marilyn Manson, gerçek adıyla Brian Hugh Warner, 1969' da Canton Ohio'da epey dindar bir ortamda dünyaya geldi. Ufak tefek zayıf Brian hemen her gün mahallede ki çocuklardan dayak yiyordu. 8 yaşındayken komşunsuun tacizine uğramıştı, ailesi de ona yardim amacıyla onu pahalı bir katolik okuluna gönderdiler. Bu sayede Brian daha da nefret edilen bir çocuk haline geldi. Her gün katolik dini üzerine dersler görüyor, çıkışlarda da dövülüyordu ve evde sapık bir büyükbabası vardi. Brian içinde biriken tüm öfke ve tepkiyle müziğe yöneldi. "Eğer o zaman müziği keşfetmeseydim şimdiki dururumum çok daha farklı olurdu ve büyük ihtimalle çok daha karanlık. Jeffrey Damher ve Richard Ramirez gibi seri katillerin yaşamlarını okudum ve onları anlayabiliyorum. Onların nereden geldiklerini ve ne yaşadıklarını anlıyorum ve aramızdaki fark benim bir dereceye kadar kendimi ifade edecek bir çıkış yolu bulmuş olmamadan başka birşey değil. Onlar bunu yapamadılar. Belki de yaptığımız tek şey bir yardim ve ilgi çağrısıdır yalnızca, tek fark ise bu çağrının aldığı biçim." demiş Manson.

1989’da Marilyn Manson adını çağın iki büyük ikonundan aldı; (Marilyn Monroe ve ünlü yönetmen Roman Polanski’nin karısı Sharon Tate’i katleden Manson ailesinin lideri, seri katil Charles Manson).Daisy Berkowitz ile karşılaşan Marilyn Manson, 1990’da iki kişi daha bularak “Marilyn Manson and the Spooky Kids”i kurdular. Artık herkesin bildiği gibi grubun hepsinin isimleri ünlü bir kadın ismi ve bir seri katil soyadından oluşuyordu. Keyboard’çu Madonna Wayne Gacy, basçı; Gidget Gein de isimlerini bu şekilde oluşturmuşlardı. “Bir sürü talk show seyrederim ve kadın Hollywood yıldızlarıyla seri katilleri aynı potada eritmeleri, her şeyi sansasyonel haber düzeyine indirgemeleri beni çok şaşırtır” diyor Manson. Farklı müzikleri ve abartılı sahne şovlarıyla Marilyn Manson and the Spooky Kids Florida’nın death metal ortamının underground sahnesinde gittikçe ünlendiler. Bir süre sonra baterist yokluğu nedeniyle kullanılan drum machine yerine Sara Lee Lucas gruba alındı. 1990’daki en önemli olay NIN’in lideri Trent Reznor’la tanışılmasıydı.1991’de ilk demo kasetleri “After School Special”u aynı; sene içinde kasetleri “Lunchbox”ı çıkardılar. Bunlardan önce de prodüktörlüğünü kendilerinin yaptıkları birçok promosyon kasetleri bulunuyordu.1992’de Slammie ödüllerinin yılın en iyi grubu, en iyi sert alternative grup kategorilerine aday gösterildiler. İsimlerini kısaltıp Marilyn Manson yaptılar.
https://rockerfame.all-up.com
rockerfame
Admin
rockerfame

Brian Hugh Warner (Marilyn Manson) Empty
MesajKonu: Geri: Brian Hugh Warner (Marilyn Manson)   Brian Hugh Warner (Marilyn Manson) Icon_minitimePerş. Ağus. 23, 2007 7:40 pm

MARILYN MANSON süper bir adam ve şarkıları çok güzel!!! Very Happy
herkesin dinlemesini öneririm başta bu adamı hiç sevmezdim ama şarkılarını dinledikten sonra fikrim çok değişti.
https://rockerfame.all-up.com

Brian Hugh Warner (Marilyn Manson)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Marilyn Manson
» Marilyn Manson
» Marilyn Manson
» Marilyn Manson resimleri
» Brian Molko (Placebo)